13 lutego 2018 7:15

Złoty medal igrzysk olimpijskich i nietypowy tweet o...

Chloe Kim, snowboard, halfpipe, Igrzyska w Pjongczang, Igrzyska Olimpijskie, twitter, świat, Republika
twitter.com

Chloe Kim - 17-letnia Amerykanka - zwyciężyła w snowboardowej konkurencji halfpipe w zimowych igrzyskach w Pjongcangu. Srebro wywalczyła Chinka Jiayu Liu, a na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka złotej medalistki, Arielle Gold. Polki nie startowały.

Kim, o koreańskich korzeniach, okazała się bezkonkurencyjna również w kwalifikacjach. W finale, gdzie udział wzięło 12 ż zawodniczek, 17-latka zapewniła sobie triumf już przed trzecim, ostatnim przejazdem.

Mimo bezpiecznej pozycji, Amerykanka odbyła efektowny przejazd, za który otrzymała notę niemal idealną - 98,25. Tuż przed ostatnim występem opublikowała tweeta, że…

– Chciałam dokończyć kanapkę na śniadanie, ale nie miałam możliwości i jestem głodna - czytamy we wpisie.

 

Miłość do snowboardu zaszczepił w niej ojciec, który po raz pierwszy zabrał ją na stok.

– Kiedy zaczynałam, nie byłam pewna, czy chcę dalej to robić. Kiedy jednak zaczęłam się rozwijać, zakochałam się w tej dyscyplinie. Miałam wiele zabawy, kiedy w powietrzu mogłam wykonywać obroty -przyznała Kim na swoim profilu, zamieszczonym na oficjalnej stronie igrzysk.

 

amrmf24.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy