17 listopada 2017 18:02

Ziobro: Zmiana decyzji o asesorach to kompromitacja KRS

KRS, Zbigniew Ziobro, ASESORZY, ministerstwo sprawiedliwości
Telewizja Republika

KRS podjęła decyzję o podjęciu obowiązków przez 252 spośród 265 mianowanych asesorów sądowych, których powołaniu sprzeciwiła się w końcu października. – Ta decyzja obnaża całkowitą kompromitację Krajowej Rady Sądownictwa – powiedział w piątek w TVP1 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Mam nadzieję, że ci asesorzy jak najszybciej trafią do polskiego sądownictwa, bo są to ludzie świetnie przygotowani, bardzo profesjonalni, ukończyli długą, wieloletnią szkołę popartą licznymi egzaminami - mówił. – Na skutek "niefrasobliwości" i "nieodpowiedzialności" Krajowej Rady Sądownictwa asesorzy mogli zostać wyrzuceni z polskiego wymiaru sprawiedliwości i na marne poszedłby trud lat ich pracy – dodał.

– Najbardziej uderzające w tej historii to to, że Krajowa Rada Sądownictwa w tym aktualnym składzie nie wahała się w sposób cyniczny krzywdzić nawet tych ludzi tylko po to, by po raz kolejny zaakcentować swoją władzę i poczucie bezkarności w działaniach w sferze wymiaru sprawiedliwości – podkreślił.

„Najwyższy czas, by tę Krajową Radę Sądownictwa zmienić" - dodał.

M.N.TVP1

OSTATNIENajnowsze

3 koncerty pt. „Sto żartów na stulecie” w Dobrym Miejscu
23 lutego w Wilnie


DołączProgramy