5 czerwca 2019 21:56

Ziemkiewicz kpi z nominacji Kopacz na stanowisko wiceprzewodniczącej EPL. "Cóż za samozaoranie"

Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca EPL, znajomość języka angielskiego, wybory do PE, Rafał Ziemkiewicz, Polska, Republika
Onet

Podczas kampanii wyborczej, politycy Koalicji Europejskiej namiętnie punktowali poszczególnych kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, że ci nie znają wystarczająca dobrze języka angielskiego. Ale… kto by tam pamiętał czasy kampanii wyborczej! Gdy Ewa Kopacz -nieznająca języka angielskiego- zostaje wiceprzewodniczącą Europejskiej Partii Ludowej, wszystko jest w porządku.

– Też się nad tym zastanawiałam – tak Ewa Kopacz odpowiedziała na pytanie, dlaczego została wiceprzewodniczącą Europejskiej Partii Ludowej. Decyzję krytykują nawet niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej. Przyznają, że była premier nie zna języka angielskiego.

– Na podstawowym poziomie komunikacji jestem w stanie się porozumieć – zadeklarowała w RMF była premier. Ewa Kopacz zapewniła, że będzie się jeszcze uczyć angielskiego, a także „szlifować francuski”. Dodała, że „nie zabiegała w sposób szczególny” o stanowisko.

– Doszłam do wniosku, że skoro dostałam tę szansę, a jestem pracoholikiem, będę ciężko pracować. Jeśli rzeczywiście mi się uda, to będę godnie reprezentować naszą delegację polską w prezydium EPL – zadeklarowała.

CZYTAJ WIĘCEJ: No to będzie mega-komedia w PE! Kopacz ma zostać wiceszefową ... Partii Ludowej

 

Jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, zarzucano kandydatom Zjednoczonej Prawicy, że ci niewystarczająco dobrze znają język angielski. W charakterystyczny dla siebie sposób, ww. fakty zestawił ze sobą publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.

"Najpierw w kampanii nadymać się pychą, że ciemny PiS wysyła do PE ludzi nie znających angielskiego, a potem zrobić wiceszefową EPL Ewę Kopacz #jprdl cóż za samozaoranie" – napisał na Twitterze.

 

 

amRMF FM, Twitter

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy