14 września 2017 12:38

Zdzisław Krasnodębski: Nordstream II będzie miał katastrofalny wpływ na ...

prof zdzisław krasnodębski, Nord Stream 2

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat Nordstream II. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrał prof. Zdzisław Krasnodębski, koordynator Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Prof. Krasnodębski podkreślił, że Nordstream II nie ma uzasadnienia rynkowego, jest niezgodny z prawem europejskim, w szczególności z trzecim pakietem energetycznym, a także z podstawowymi wartościami europejskimi, na które powołuje się tak często Komisja Europejska.

 

„Będzie miał katastrofalny wpływ na dywersyfikację energetyczną w Europie Środkowo-Wschodniej. Mimo to realizacja tego projektu ciągle nie została zaniechana. Być może dlatego, że ma ogromne poparcie polityczne nie tylko w Rosji i symbolem tego jest Gerhard Schröder, niedawno mianowany dyrektorem w rosyjskim Rosneft, nadal wywierający wpływ na Niemcy oraz na Europę" - mówił europoseł, zauważając, że projekt był także wspierany przez kanclerz Angelę Merkel.

 

„Komisja Europejska powinna wykazywać więc więcej śmiałości i zdecydowania, także wobec tych antyeuropejskich projektów, w których biorą udział przedsiębiorstwa najsilniejszych krajów członkowskich i popieranych przez ich elity polityczne i gospodarcze" - ocenił prof. Krasnodębski.

sm

OSTATNIE
Najnowsze

ŚWIDNIK 10/11/2017, WARSZAWA 11/11/2017, KRAKÓW 12/11/2017
Niedziala, 29.10.2017 godz. 11:00-16:00 PGE Narodowy - brama nr 2


DołączProgramy