17 listopada 2017 21:24

Zakończyły się kwalifikacje do pierwszego, indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich

skoki narciarskie, kamil stoch, wisła, stefan kraft, Piotr żyła, Maciej Kot, dawid kubacki
Facebook

Kamil Stoch uzyskał 122 m i zajął piąte miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego, pierwszego w sezonie indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Pozostali Polacy, którzy awansowali do niedzielnego konkursu, to: 13. Dawid Kubacki - 121 m, 25. Jakub Wolny - 119,5 m, 20. Piotr Żyła - 115 m i 49. Aleksander Zniszczoł - 111,5 m.

Kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft - 126,5 m. W pierwszej serii wystąpi siedmiu Polaków.

– Praca, którą dziś wykonałem była bardzo owocna, to potwierdzają wyniki. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, to warunki jakie stworzono na skoczni są dobre. Brawa dla organizatorów – powiedział Kamil Stoch. Przyznał, że nie było perfekcyjnie, jeśli chodzi o zeskok. – Wiadomo, że śnieg jest sztuczny i jest taka, a nie inna temperatura. To powoduje dziury, duże nierówności. Najważniejsze, że dziś obyło się bez groźnych sytuacji - dodał.

Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch w takiej kolejności wystąpią Polacy w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince - zdecydował trener Stefan Horngacher.

 

 

M.N.Twitter, Telewizja Republika, niezalezna.pl

OSTATNIENajnowsze

3 koncerty pt. „Sto żartów na stulecie” w Dobrym Miejscu
23 lutego w Wilnie


DołączProgramy