13 lutego 2018 8:15

Wzrost zachowań antysemickich za zachodnią granicą

antysemityzm, Żydzi, Niemcy, tagesspiegel, świat, Republika
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com

Niemiecka policja odnotowała 1453 przestępstwa na tle antysemickim tylko w ubiegłym roku. "Tagesspiegel" podaje, że w Niemczech tego typu incydenty zdarzają się cztery razy dziennie.

Gazecie udało dotrzeć się do danych policji, które były odpowiedzią na interpelację poselską sporządzoną przez wiceprzewodniczącą Bundestagu Petry Pau z partii Lewica.

W 2017 roku, niemiecka policja odnotowała ponad 1,4 tys. czynów antysemickich. Rzeczywista liczba może okazać się jednak znacznie wyższa, ponieważ wciąż raport nie obejmuje wszystkich danych z krajów związkowych.

Najwięcej przejawów odnotowano wśród środowisk skrajnie prawicowych. Policja przypisała im 1377 zachowań. 33 antysemickie przestępstwa popełnili mieszkający w Niemczech cudzoziemcy, którzy nie mają do czynienia z islamem. Natomiast muzułmanie działający z pobudek religijnych – tylko 25.

W grudniu ubiegłego roku, arabscy protestujący w Berlinie spalili flagi Izraela co wywołało niemałą burzę i dyskusję o antysemityźmie środowisk muzułmańskich.

amdorzeczy.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy