13 lutego 2018 18:49

Wybuch gazu w Toruniu. Są ranni

Toruń, wybuch, gaz, ranni, straż pożarna, policja, szpital
Telewizja Republika

Do wybuchu gazu doszło w budynku wielorodzinnym przy ul. Kujawskiej na Podgórzu, w pobliżu dworca PKP Toruń Główny. Około godz. 15 we wtorek eksplodowała w mieszkaniu butla z gazem.

- Do wybuchu gazu propan-butan doszło na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego - powiedział serwisowi ototorun.pl Andrzej Seroczyński, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Oparzeń pierwszego stopnia doznali kobieta i mężczyzna, którzy przebywali w pobliżu wymienianej butli gazowej. - Na szczęście eksplozja spowodowała jedynie uszkodzenie okna w mieszkaniu, które jednocześnie zadziałało jako amortyzator wybuchu. Rozrzut części wokół budynku był dość znaczny. Elementy okna znajdowały się nawet 15 metrów od obiektu - wyjaśniał Seroczyński.

Według wstępnych ustaleń strażaków, do wybuchu doszło w wyniku nieszczelności butli z gazem. Jak podaje radio Eska, w mieszkaniu wypadły szyby, a zniszczeniu uległa jedna ze ścian. Nadzór budowlany sprawdza, czy konstrukcja budynku jest zagrożona.

 

M.N.polsatnews.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy