11 lutego 2019 17:17

Wprowadzono stan nadzwyczajny! 52 niedźwiedzie terroryzują mieszkańców. Wchodzą nawet do bloków [WIDEO]

Rosja, niedźwiedzie
YouTube/Анастасия Бойко

Od grudnia 52 niedźwiedzie zaczęły wchodzić na teren osady Białuszja Guba (Rosja) w poszukiwaniu jedzenia. Niektóre wchodzą na klatki schodowe bloków. Władze Nowej Ziemi w obwodzie archangielskim wprowadziły w sobotę stan nadzwyczajny.

52 niedźwiedzie ignorują sygnały świetlne i dźwiękowe oraz próby przepędzenia ich za pomocą samochodów i psów. Innych legalnych i bezpiecznych sposobów odstraszenia zwierząt nie ma - są wpisane do międzynarodowej i rosyjskiej Czerwonej Księgi.

"Wchodzą do klatek domów mieszkalnych"


- Od pięciu do dziesięciu zwierząt nie opuszcza osady. Dosłownie ganiają ludzi i nawet wchodzą do klatek domów mieszkalnych - zauważa Żygansza Musin, kierownik administracji Nowej Ziemi (grupa wysp na Oceanie Arktycznym należąca do Rosji - obwód archangielski). Musin dodaje, że mieszka na Nowej Ziemi od 1983 r. i nigdy nie spotkał się z taką liczbą niedźwiedzi w pobliżu ludzkich osad. 


Służba ochrony przyrody nie pozwala na odstrzał nawet agresywnych zwierząt.

M.N.polsatnews.pl

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy