25 maja 2019 16:50

Ważne słowa papieża nt. aborcji! "Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne"

papież, Franciszek, aborcja, Republika, świat
blog.wikimedia.org

Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne. (...) Należy z całej siły zniechęcać do posługiwania się diagnozą prenatalną w celach selekcji – powiedział w sobotę papież Franciszek.

– Aborcja nie jest nigdy odpowiedzią, jakiej poszukują kobiety i rodziny. To raczej strach przed chorobą i samotnością wywołują wahania rodziców – powiedział papież w Watykanie podczas spotkania z uczestnikami międzynarodowego sympozjum "Tak dla życia".

– Czy legalne jest zniszczenie ludzkiego życia, by rozwiązać problem? Czy legalne jest wynajęcie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? – pytał Franciszek. – Są dzieci, które w pewnych przypadkach mentalność odrzucania określa jako nie do pogodzenia z życiem i dlatego są skazywane na śmierć. Lecz przecież żadna istota ludzka nie może być nie do pogodzenia z życiem... Ani z powodu swego wieku, ani stanu zdrowia czy jakości swego istnienia – mówił.

– Każde dziecko, które zapowiada się w łonie matki, jest darem zmieniającym historię rodziny... Ojca i matki, dziadków i rodzeństwa. I to dziecko potrzebuje tego, by je przyjąć, kochać i leczyć, zawsze – podkreślił papież.

pmbIAR/Polskie Radio 24

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy