25 maja 2019 20:18

Wałęsa: Niemcy powinny poprowadzić zjednoczenie i uporządkowanie Europy

Wałęsa, Niemcy, Republika, Polska
Wikimedia Commons/Olivier Ezratty/CC BY-SA 3.0

Do drugiego wielkiego zadania, największe predyspozycje mają Niemcy i to oni powinny poprowadzić zjednoczenie i uporządkowanie Europy. Jestem praktycznym realistą, nie wystarczy chcieć, trzeba jeszcze móc – napisał na Twitterze b. prezydent Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa wezwał Niemcy na wiecu Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Monachium do przewodzenia Europie i przygotowywania Starego Kontynentu na nowe czasy. Były prezydent poparł kandydaturę chadeka Manfreda Webera na szefa Komisji Europejskiej.

Wałęsa był jednym z zagranicznych gości wydarzenia zorganizowanego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w stolicy Bawarii, z której pochodzi Weber. Obecność pokojowego noblisty, który został przywitany przez ponad 2 tys. głównie niemieckich polityków długą owacją na stojąco, była utrzymywana do samego końca w tajemnicy. 

Wałęsa zaapelował na Twitterze o... poparcie Niemiec. 

pmbtwitter.com/tvp.info

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy