14 września 2017 8:44

W PE nie będzie debaty o Polsce. Fiasko europejskich liberałów

Parlament Europejski, debata, Polska
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Fiasko zabiegów europejskich liberałów (ALDE, którego szefem jest Guy Verhofstadt), Zielonych i komunistów, którzy szukali dzisiaj poparcia w europarlamencie dla zorganizowania na początku października debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim. Na środowym spotkaniu w PE – przygotowującym posiedzenie liderów grup politycznych – nie było większości za podjęciem już teraz takiej decyzji.

Liberałowie chcieli, by debatę kończyła rezolucja, która wzywałaby do uruchomienia artykułu 7. Traktatu UE, który może w ostateczności oznaczać sankcje.

Europejscy chadecy (EPP), do których należy PO, na razie nie chcą debaty. Czekają na rozwój sytuacji w Polsce, zwłaszcza na projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, które ma przedstawić prezydent RP – informuje RMF FM. Takie debaty tylko wzmacniają popularność rządu w Polsce – powiedział RMF FM jeden z członków Grupy EPP.


Przedstawiciele zarówno Europejskiej Partii Ludowej, jak i liberałów powiedzieli, że temat dyskusji o Polsce nie pojawia się nawet na spotkaniach wewnętrznych frakcji.

J.PTelewizja Republika, rmf24.pl

OSTATNIE
Najnowsze

ŚWIDNIK 10/11/2017, WARSZAWA 11/11/2017, KRAKÓW 12/11/2017
Niedziala, 29.10.2017 godz. 11:00-16:00 PGE Narodowy - brama nr 2


DołączProgramy