22 września 2017 8:30

Viktor Orban z pierwszą oficjalną wizytą w Polsce

Viktor Orban, Beata Szydło, JAROSŁAW KACZYŃSKI, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, Polska, Węgry
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Premier Węgier Viktor Orban spotka się dziś z premier Beatą Szydło, marszałkami Sejmu i Senatu, a także z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowy szefów rządów mają dotyczyć m.in. konfliktu z Unią Europejską, a także kwestii bezpieczeństwa.

– Wiążemy duże nadzieje z wizytą premiera Viktora Orbana w Warszawie. Nie ukrywamy, że obydwa kraje mają wspólne stanowiska w toczących się sprawach w Unii Europejskiej – podkreśliła Beata Szydło.

Jak zauważyła, to pierwsza za jej kadencji, oficjalna wizyta premiera Węgier w Polsce. – Do tej pory gościliśmy go przy okazji szczytów Grupy Wyszehradzkiej i innych wydarzeń, ale oficjalnie będzie to po raz pierwszy – dodała.

Wizyta Viktora Orbana rozpocznie się w piątek o godz. 11.00 od oficjalnego powitania przez premier Szydło. Następnie planowane jest spotkanie szefów obu rządów, a także oficjalny obiad. O godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z mediami obu premierów. W piątek po południu, o godz. 13.30 szef węgierskiego rządu spotka się w Sejmie z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

J.PTelewizja Republika, IAR, polskieradio.pl

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy