18 marca 2019 11:30

UWAGA! Nowa wichura zbliża się do Polski! ZOBACZ GDZIE UDERZY!

chmury, deszcz, Igor, nowa wichura, IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla północno-zachodniej Polski z powodu nadciągającej wichury.

Już dziś w nocy nad Polskę ponownie zaczął oddziaływać niż znad Skandynawii - tym razem o nazwie "Igor". Z północnego zachodu nasuwają się kolejne fronty atmosferyczne. To one przynoszą chmury i deszcz. 

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz dla północnych części województw wielkopolskiego i lubuskiego. Wiatr w tych regionach w porywach może osiągać prędkość 80 km/h. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 18 w poniedziałek.

 

Na Bałtyku panuje sztorm do 8 Bft. W głębi lądu porywy mogą przekraczać 50 km/h - podają w ostrzeżeniu dla Wirtualnej Polski synoptycy Biura Prognoz Cumulus.
 

Zdaniem ekspertów z biura Cumulus aura z przewagą chmur i opadami deszczu dominować będzie przez cały nadchodzący tydzień. 

 

 

smwp.pl

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy