13 sierpnia 2017 9:49

USA: Zamieszki w Charlottesville. Samochód wjechał w tłum, są ofiary śmiertelne

Donald Trump, USA, charlottesville, zamieszki, unite the right, Wirginia
Twitter/@evansiegfried

32-letnia kobieta oraz dwóch policjantów – to ofiary śmiertelne wydarzeń, które wczoraj rozegrały się na ulicach niewielkiego miasta Charlottesville w stanie Wirginia. Ponad 30 osób jest rannych.

Zarzewiem zamieszek, do których doszło w Charlottesville miał być marsz nacjonalistów amerykańskich w proteście przeciwko usunięciu pomnika gen. Roberta E. Lee. Marsz odbywał się pod hasłem „Unite the Right” - „Zjednoczyć prawicę”. Protest spotkał się jednak z żywiołową kontrmanifestacją, co doprowadziło do gwałtownych zamieszek.

W pewnym momencie w grupę kontrmanifestantów wjechało auto, za kierownicą którego siedział 20-latek z Ohio. W wyniku tego – jak się okazuje, celowego ataku – śmierć poniosła 32-letnia kobieta, a 19 innych osób zostało rannych.

Łącznie we wczorajszych zamieszkach rannych zostało ponad 30 osób. Śmierć ponieśli także dwaj policjanci, którzy zginęli w katastrofie śmigłowca wspierającego siły porządkowe w mieście.

Gubernator stanu Wirginia wprowadził w Charlottesville stan wyjątkowy. Na sytuację w mieście zareagował prezydent Donald Trump, który zaapelował, że „musimy być przede wszystkim amerykanami, bez względu na kolor skóry, wyznanie czy opcję polityczną”.  

MADcnn.com, bbc.com

OSTATNIENajnowsze

Family Travel Festival to pierwsze, tak duże spotkanie mieszkańców Szczecina z podróżami. Organizatorzy chcą pokazać, że świat można zwiedzać również z małymi dziećmi. Wśród prelegentów będą podróżujące rodziny, grupy przyjaciół, dzieci i samotni zdobywcy najdalszych zakątków naszego globu.
W kinach od 18 sierpnia


DołączProgramy