13 marca 2018 17:24

Udało się! Horngacher pozostanie z biało-czerwonymi

skoki narciarskie, Stefan Horngacher
wikipedia

Stefan Horngacher, trener skoczków narciarskich, który doprowadził biało-czerwonych do tytułu mistrza świata, Kamila Stocha do tytułu mistrza olimpijskiego, nadal będzie pracować z polską reprezentacją.

– Mogę już dziś powiedzieć, że mamy to. Stefan Horngacher zostaje z nami. Wszystko mamy omówione – zdradził Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego na antenie internetowego radia zapinamypasy.pl.

Jak dodał prezes Tajner Horngacher otrzymał propozycję objęcia reprezentacji Austrii. Utytułowany trener zdecydował się jednak zostać w Polsce.

O dalsze losy reprezentacji drżeli polscy kibice, gdyż aktualna umowa Austriaka wygasała w maju.

Horngacher w trakcie swojej sportowej kariery zdobył dwa brązowe medale na Igrzyska Olimpijskich (drużyna – Lillehammer 1994 i Nagano 1998 r.) i pięć drużynowych medali na mistrzostwach świata (dwa złota i trzy brązowe).

 Austriak prowadzi biało-czerwonych od 2016 roku. W tym czasie Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim w Pjongczangu oraz dwa razy wygrał Turniej Czterech Skoczni. Z kolei polska drużyna wywalczyła złoto mistrzostw świata w Lahti, brąz IO w Korei,w poprzednim sezonie wygraliśmy również Puchar Narodów.

koszapinamypasy.pl / tvp.sport

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy