17 marca 2018 11:03

Tydzień na opuszczenie kraju – Rosja wydala Brytyjskich dyplomatów

Rosja, Wielka Brytania, dyplomaci, rosja wydala dyplomatów
twitter

W stosunkach dyplomatycznych Moskwa – Londyn coraz większe napięcie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej zapowiedziało wydalenie z kraju 23 brytyjskich dyplomatów.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało ambasadora Wielkiej Brytanii w Moskwie Laurie'ego Bristowa.

Początkowo media nie podawały żadnych informacji na temat szczegółów spotkania. Taraz jednak, pojawił się komunikat MSZ Rosji.

- Wydalimy z kraju 23 brytyjskich dyplomatów, muszą opuścić Rosję w ciągu tygodnia – zapowiada resort rosyjskiej dyplomacji.

 

Poza zapowiedzią wydalenia z kraju 23 brytyjskich dyplomatów i postawieniu im ultimatum - tydzień na opuszczenie Rosji, MSZ Federacji Rosyjskiej ogłosiło również, że cofa pozwolenie na otwarcie konsulatu generalnego Wielkiej Brytanii w Petersburgu i kończy działalność w Rosji organizacji kulturalno-edukacyjnej British Council.

 

Rosja, uzależnia podjęcie dalszych środków w stosunku do Wielkiej Brytanii od podjęcia przez Londyn kolejnych kroków wobec Rosji.

 

PRBBC News, media, twitter

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy