12 czerwca 2019 21:50

Trump: Niemcy stają się zakładnikiem Rosji

Donald Trump, USA, Stany Zjednoczone, świat, Republika
@mon_gov_pl

Mamy bardzo dobre relacje z Rosją, z Chinami, z Niemcami, ale myślę, że Niemcy stawiają siebie w bardzo niekorzystnej sytuacji, w której 50 a nawet 70 proc. ich dostaw energii pochodzi z Rosji - powiedział prezydent Donald Trump na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Niemcy stawiają się same w niezwykle niekorzystnej sytuacji, w której nawet 70 proc. ich dostaw energii pochodzi z Rosji; to czyni Niemcy zakładnikiem Rosji  - powiedział Donald Trump. 

–  Ludzie mają prawo robić to, co chcą. Kwestia Nord Stream 2 to coś, o czym myślę i czemu się przyglądam. Wiele razy podkreślałem problemy, jakie wiążą się z tym gazociągiem - mówił. 

– Mamy znacznie lepsze rozwiązanie: LNG, i wiele krajów Europy chce tego gazu, w tym Polska – stwierdził. 

 

–  Albo jeśli chcą, niech to robią. Ale to jest naprawdę decyzja Niemiec. Nie sądzę, by obywatele Niemiec byli z tego zadowoleni, bo to naprawdę czyni Niemcy zakładnikiem Rosji  - dodał prezydent Duda. 

ASTelewizja Republika

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy