9 lipca 2019 15:28

To szokujące słowa kardynała: Papież Franciszek mianował wielu biskupów wspierających LGBT i ma przyjaciół LGBT!

papież Franciszek, ojciec Martin, LGBT, wspieranie LGBT, szok, Kościół
fot. the-american-catholic.com

Przed jedną z największych na świecie homoseksualnych parad o. James Martin SJ celebrował mszę, podczas której powiedział „katolikom LGBT”, aby byli pełni nadziei, ponieważ papież Franciszek ma „przyjaciół LGBT” i „mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT”. O. Martin jest konsultorem watykańskiego sekretariatu ds. komunikacji i prowadzi kampanię na rzecz większej akceptacji homoseksualizmu w Kościele katolickim. Wieczorem 29 czerwca sprawował mszę w nowojorskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, znanej ze swojego „duszpasterstwa LGBT”, które lekceważy naukę Kościoła na temat seksualności. Jeden z liderów tego duszpasterstwa zbierał fundusze na Planned Parenthood.

Jezuita powiedział przy tej okazji, że „katolicy LGBT” powinni być „twardzi” w odpowiedzi na krytykę ideologii LGBT. Przedstawiając słowa Jezusa Chrystusa w Ewangelii św. Łukasza, starał się rozwinąć definicję bycia Jego uczniem. Wzywając homoseksualnych i transpłciowych katolików, aby „byli twardzi”, powiedział, że w ostatnich latach pojawiło się „wiele pozytywnych kroków w stronę katolików LGBT”. Mówiąc o „dwóch wielkich trendach”, stwierdził, że jeden „można podsumować dwoma słowami: ‘Papież Franciszek’. Jego pięć najsłynniejszych słów brzmi wciąż : ‘Kim jestem, aby ich osądzać?’, co było najpierw odpowiedzią na pytanie w kwestii homoseksualnych księży , a następnie zostało rozszerzone na osoby LGBT”. O. Martin powiedział, że obecny papież jako pierwszy używa słowa„ gej ”, dodając:„ Ma przyjaciół LGBT. I mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT ”. Kolejną pozytywną tendencją według jezuity jest to, że „coraz więcej katolików decyduje się na coming out i jest otwartych na temat swojej tożsamości płciowej. Oni i ich rodziny wnoszą swoje nadzieje i pragnienia do swoich parafii i powoli zmienia się kultura Kościoła”.

Pomimo tego trendu duchowny ubolewał, że obecnie panuje „trudny czas dla katolików LGBT”. Odniósł się w ten sposób do zwalniania „pracowników LGBT w cywilnych małżeństwach” przez szkoły katolickie, które wymagają od nauczycieli popierania nauki Kościoła i wskazywania jej swoim przykładem. Twierdził, że szkoły katolickie wykazują podwójne standardy, jeśli chodzi o „heteroseksualnych pracowników”, którzy zachowują pracę, nawet jeśli nie przestrzegają „różnych nauk Kościoła”, niechcący przedstawiając pogląd, który od dawna utrzymuje wielu wiernych katolików. Przywódcy Kościoła, powiedział, nadal wydają dokumenty i oświadczenia, które „nie zdradzają najmniejszego dowodu tego, że wysłuchali o doświadczeniach osób LGBT lub ich rodzin”. O. Martin potępił także „homofobicznych duszpasterzy i parafian”. „Tym bardziej trzeba być takim jak Jezus, czyli twardym ” – rzekł. Powiedział, że katolicy LGBT i ich rodzice i krewni są „tak samo częścią Kościoła, jak papież, lokalny biskup, duszpasterz czy ja. Zakorzeniajcie się w chrzcie i domagajcie się własnego miejsca w swoim kościele”. Parafrazując Jezusa, Martin powiedział, że zrobienie tak będzie trudne. „Czasami wasze rodziny mogą was źle zrozumieć, tak jak rodzina Jezusa. Czasami czujecie się niemile widziani w różnych miejscach, jak Jezus w Samarii. Czasami czujecie się, jakbyście nie mieli domu, jak Jezus ”- mówił w kazaniu. Ale nieporozumienia, powiedział, są „wszystkie częścią podróży. To część bycia z Nim ”.

CAŁOSĆ CZYTAJ TUTAJ

smBiały Kruk

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy