22 marca 2019 8:42

To będzie prawdziwa wariacja pogodowa! Zobacz co będzie się działo w sobotę do poniedziałku !

pogoda, zmiana, szaleństwo

Już w sobotę w wielu ogródka rozpalą się grille. To skutek tego, że w weekend w prawie całej Polsce zapanuje prawdziwa wiosna. Będzie ponad 20 stopni ciepła a na niebie słońce. Ale to co nadejdzie w poniedziałek i wtorek zniszczy cała sielankę !

W weekend w całej Polsce prawdziwa wiosna. Temperatura powyżej 20 stopni, słońce na niebie. Idealny czas na pierwszego grilla oraz udaną wyprawę rowerową.

Polska jest pod działaniem dość rozległego wyżu znad Europy Środkowej, który przynosi w większości miast europejskich ładną i słoneczną pogodę.

W sobotę na Dolnym Śląsku temperatura przekroczy prawdopodobnie 20 stopni. Niewiele mniej będzie w woj. lubuskim, śląskim, opolskim oraz wielkopolskim, gdzie odpowiednio będzie od 16 do 18 stopni. Najchłodniej niestety na Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz północnej części Mazowsza. Tam jedynie 7-9 stopni. Wschód i południowy wschód w temperaturze około 9-11 stopni. Wiatr nadal słaby, jedynie na Pomorzu może wiać nieco silniej z kierunku południowego.

 

Sielanka pogodowa nie potrwa niestety długo. Już na początku przyszłego tygodnia zachmurzy się, spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg, a na termometrach będzie mniej niż 5 stopni.

Więc jutro ciesz się weekendowym ciepłem, bo już w poniedziałek ...

smwp.pogoda.pl

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy