8 grudnia 2017 10:57

Szokujące doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej: Komisja Millera zmieniła "wybuch" na "pożar" [ZOBACZ WIDEO]

Komisja Millera, Ministerstwo Obrony Narodowej
Telewizja Republika

Podczas wczorajszego posiedzenia komisji obrony narodowej prof. Kazimierz Nowaczyk, szef podkomisji smoleńskiej Ministerstwa Obrony Narodowej, przedstawił nagranie, na której dokonano fałszerstwa. Zręcznie zamieniono "strefy wybuchów" na "strefy pożarów".

Komisji Millera, omawiając ekspertyzy sporządzone przez spółkę współpracującą z Amerykanami, bezczelnie zmieniła treść "strefa wybuchów" na "strefa pożarów".

Prof. Kazimierz Nowaczyk puścił fragment audio z Komisji Millera, badającej katastrofę smoleńską. Na nagraniu słychać Macieja Laska, który omawia sporządzoną ekspertyzę przez firmę Smallgis.

Tutaj mamy znowu z ekspertyzy wykonanej przez firmę Smallgis zaznaczone prawdopodobne strefy wybuchów o średnicy 14,9 m, czyli tu i tu... To jest nieładnie napisane "wybuchów"... Czy możemy tu twórczo dokonać korekty? Od razu?... A tutaj wstawimy..." - mówił Lasek.

 Nagle pada sugestia "strefa pożarów". Prowadzący reaguje: " Tak? No dobra... strefy pożarów... dobrze. I co?... Bez średnic? Oni twierdzą, że to jest prawdopodobne, więc... jako eksperci."

Podczas dyskusji ludzi niemających pojęcia o fachowej ekspertyzie, zręcznie zamieniono "strefę wybuchów" na "strefę pożarów".

 

ds PR amTelewizja Republika

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy