„Świadek" – autorstwa Gϋnter Kriegera i Wydawnictwa Święty Wojciech

13 lutego, 2017 10:53

premiera 20 lutego 2017r. Telewizja Republika poleca!

Powieść historyczna pt. „Świadek” to kolejna propozycja Wydawnictwa Świętego Wojciecha w ramach serii „Na osi czasu”, której Telewizja Republika towarzyszy od samego początku.  Dzieło Gϋntera Kriegera opowiada o młodym, mieszkającym w Tyberiadzie Greku – Stefatonie, członku grupy aktorskiej. Jego ukochana jest Żydówką. To od niej Stefaton po raz pierwszy słyszy o galilejskim rabbim, Jezusie. I za jej namową idzie posłuchać nauk owego nauczyciela. Przyznaje, że słowa Galilejczyka zrobiły na nim wrażenie.
Życie Stefatona zmienia się, kiedy grupa aktorska, do której należy, wystawia nową farsę, a on sam gra w niej rolę rzymskiego namiestnika. Stefaton zostaje oskarżony i osądzony – musi odsłużyć dwa lata w jednym z rzymskich garnizonów w Jerozolimie. Trafia do oddziału zajmującego się wykonywaniem wyroków – krzyżowaniem skazanych. Któregoś dnia, na krótko przed żydowskim świętem, w pałacu namiestnika odbywa się proces rabbiego, którego nauk Stefaton niegdyś słuchał.
Premiera książki przewidziana jest na 20 lutego 2017.

Telewizja Republika jest patronem medialnym wydania.

swiadek_okladka_670

NajnowszePopularne

Patronaty
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy