13 lutego 2018 17:30

Stoltenberg: NATO planuje dużą misję szkoleniową w Iraku

Stoltenberg, NATO, Sojusz Północnoatlantycki, Irak, misja szkoleniowa, Republika, świat
Twitter

– Ministrowie obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego rozpoczną w czwartek planowanie większej misji szkoleniowej, której zadaniem będzie wspieranie władz Iraku w stabilizowaniu kraju – powiedział we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

– Spodziewam się, że ministrowie zdecydują o rozpoczęciu planowania. Wszyscy widzimy potrzebę zwiększenia szkoleń dla irackich sił, bo odchodzimy od operacji bojowych w koalicji do budowania lokalnych zdolności, umożliwiających Irakijczykom zapewnienie stabilności kraju – podkreślił podczas konferencji sekretarz generalny NATO.

– Z naszych poprzednich działań w innych krajach wynika, że niezwykle ważne jest stabilizowanie kraju, po tym jak operacja bojowa została zakończona – dodał szef NATO.

– To co będziemy robić w Iraku będzie oczywiście w ścisłej współpracy z koalicją innymi podmiotami, np. UE – zaznaczył Stoltenberg.

pmbdefence24.pl

OSTATNIENajnowsze

XXVI Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018
Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.


DołączProgramy