21 kwietnia 2017 18:45

Standard&Poor's podał nowe dane dotyczące ratingu Polski! Są pewne zmiany

Standard&Poor's, rating, Polska, gospodarka
flickr.com/eflon/CC BY 2.0

Agencja ratingowa Standard&Poor's utrzymała rating Polski na poziomie BBB+/A-2, a perspektywę dla kolejnych ocen uznała za „stabilną”. Ponadto S&P prognozuje wzrost PKB Polski do 3,3%. To zmiana w porównaniu z prognozą styczniową.

Standard&Poor's Global Ratings utrzymał dla Polski długoterminowy i krótkoterminowy rating wiarygodności kredytowej na poziomie BBB+/A-2, a także uznał perspektywę dla kolejnych ocen wiarygodności kredytowej jako stabilną.

W komunikacie agencja stwierdziła, że pozytywnie na rating wpływa ocena płynnego kursu walutowego Polski, wiarygodna polityka pieniężna oraz niezależność NBP.

S&P Global Ratings prognozuje również, że wzrost gospodarczy naszego kraju przyspieszy w 2017 r. do 3,3%. W styczniu agencja prognozowała, że będzie to wzrost na poziomie 3,2%. Agencja przewiduje także dla Polski spadek bezrobocia i wzrost inflacji z 1,8% w 2017 r. do 2% w roku 2018.

MADwprost.pl

OSTATNIENajnowsze

26 czerwca 2017 gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w sali CTW 113 (Al. Racławickie 14)
W sobotę 17 czerwca w Warszawie odbędzie się IV Chrześcijański Kongres Społeczny. Inicjatorem kolejnej już edycji Kongresu jest Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, poseł do Parlamentu Europejskiego.


DołączProgramy