8 stycznia 2018 19:09

Sprytnie wydostał się z więzienia. Zdradziło go...

Hiszpania, sekcja zwłok, ucieczka z więzienia, świat, Republika
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com

Hiszpańskie władze badają, jak doszło do tego, że osadzony w więzieniu na północy kraju został uznany za martwego, ale po kilku godzinach odzyskał świadomość w kostnicy, gdzie miała zostać przeprowadzona sekcja zwłok - podała agencja EFE.

W zakładzie karnym w Asturii (niemal 500 km na północ od Madrytu) znaleziono nieprzytomnego mężczyznę w swojej celi. Średniego wieku osadzonego dostrzegli strażnicy podczas porannego liczenia.

Sztab lekarzy, w tym specjalista w dziedzinie medycy sądowej, orzekł, że więzień nie żyje. Wydano zgodę na usunięcia ciała z celi i przewiezienie go do kostnicy w celu dokonania autopsji.

Późnym porankiem pracownicy ośrodka zauważyli, że mężczyzna chrapie i porusza się. Natychmiast powiadomiono służby medyczne, które chwile później przetransportowały go do szpitala.

Obecnie więzień pozostaje pod obserwacją w szpitalu uniwersyteckim w Oviedo. Pilnują go funkcjonariusze Gwardii Cywilnej. Lekarze tłumaczą, że rzekomo martwy mógł mieć atak katalepsji, tj. odrętwienia ciała lub poszczególnych członków, które występuje nierzadko wraz z chorobą psychiczną.

Przedstawiciele władz zdążyli już poinformować rodzinę osadzonego o śmierci. Później, musieli przyznać się do fatalnej pomyłki.

amrmf24.pl

OSTATNIE
Najnowsze

PREMIERA: 12 stycznia 2018 r.
21.01.2018, godz. 17:00, Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki.


DołączProgramy