12 stycznia 2018 19:45

Skandal! Rozmowy wykonywane w "celach służbowych" kosztowały HGW... lepiej usiądź nim zobaczysz

hgw, rachunek za telefon, Izrael, USA, komisja reprywatyzacyjna, reprywatyzacja, roaming, internet, Polska, Republika
twitter.com/St_Janecki

"Jeśli prezydent Warszawy tak dbała o majątek stolicy jak o rachunek swojego służbowego telefonu to nic dziwnego, że mamy aferę reprywatyzacyjną" - porównuje fakt.pl. Hanna Gronkiewicz-Waltz, podczas lipcowego pobytu w Izraelu i USA, nabiła rachunek w wysokości niemal 50 tysięcy złotych!

Jak to możliwe, żeby tyle gadać? – To rachunek za korzystanie z internetu. Po prostu szefowa nie włączała wifi i łączyła się z siecią przez roaming - mówił jeden z warszawskich urzędników w rozmowie z portalem fakt.pl. Chodzi o rachunek w wysokości 48981,43 złote.

Najdroższy roaming jest w Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Pech chciał, że pani prezydent w lipcu ubiegłego roku przebywała na Bliskim Wschodzie. Dokładnie w tym samym czasie obradowała też w jej sprawie Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji pod wodzą Patryka Jakiego. Zajmowała się wówczas nieprawidłowościami przy zwrocie działek przy ul. Twardej, Chmielnej i Siennej. HGW prawdopodobnie bacznie śledziła postępy w jej sprawie poprzez internet.

 Rachunek obejmuje telefon oraz tablet, czyli rozmowy oraz połączenia z internetem. Zostanie pokryty z budżetu miasta, gdyż były to rozmowy wykonywane w celach służbowych - mówił rzecznik Ratusza Bartosz Milarczyk.

 

amfakt.pl

OSTATNIE
Najnowsze

PREMIERA: 12 stycznia 2018 r.
21.01.2018, godz. 17:00, Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki.


DołączProgramy