19 marca 2018 9:03

Seria ataków bombowych w Texasie! Co się dzieje?

TEXAS, Austin, seria ataków bombowych, USA
twitter

Już dwa tygodnie trwa seria zamachów przeprowadzanych w stolicy Teksasu – Austin. Wczoraj wieczorem czasu polskiego doszło do czwartej eksplozji. Do tej pory zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne - podało ABC News.

Zamachy bombowe mają taki sam schemat. Wszystkie ładunki zostały podłożone w kartonowych pudełkach pod drzwiami prywatnych domów.

Pierwszy ładunek eksplodował drugiego marca, zabijając 39-letniego mężczyznę.

Do drugiej eksplozji doszło 12 marca. 17-latek mieszkający w domu zabrał bombę do kuchni i otworzył karton razem ze swoją matką. Chłopak zginął, a kobieta została ranna.

Trzeci wybuch ranił 75-latkę, a czwarty dwóch młodych mężczyzn.

 

 

W śledztwie bierze udział kilkuset funkcjonariuszy, którzy przesłuchali ponad 200 osób i sprawdzili ponad 700 podejrzanych paczek, o których informowali zaniepokojeni mieszkańcy.

Policja uważa, że motywem zbrodni może być rasizm. Do tej pory ofiarami byli jedynie Afroamerykanie i Latynosi. Na razie to wciąż jednak jedynie jedna z wersji, branych pod uwagę w czasie śledztwa.

Jeszcze przed ostatnią eksplozją FBI ogłosiło zwiększenie nagrody za informację o sprawcy zamachów bombowych do 100 tysięcy dolarów.

 

 

PRABC News, USA Today, FOX

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy