20 października 2017 20:50

SENSACJA! Zęby sprzed 10 mln lat. Historia ludzkości będzie pisana na nowo?

Niemcy, odkrycie, zęby
Twitter

Niemieccy archeolodzy odkryli skamieniałe zęby sprzed prawie 10 mln lat. Znaleziono je podczas badań dawnego koryta Renu w okolicach niemieckiego Eppelshiem. To odkrycie stawia pod znakiem zapytania teorię o afrykańskim pochodzeniu człowieka.

Zęby znaleziono podczas badań dawnego koryta Renu w okolicach niemieckiego Eppelsheim niedaleko Moguncji. Naukowcy mówią o sensacji i przełomowym odkryciu. Wygląda na to, że obali teorię, zgodnie z którą człowiek pochodzi z Afryki.

Kości nie są podobne do żadnych innych znalezionych do tej pory w Europie i Azji. Przypominają natomiast te należące do "Lucy" - jednego z najbardziej znanych przodków ludzkości. Szkielet kobiety został znaleziony w Etiopii, ale jest dużo młodszy od niemieckiego odkrycia - pochodzi sprzed 3,2 mln lat. O doniosłości najnowszego znaleziska może świadczyć fakt, że naukowcy od ubiegłego roku trzymali je w tajemnicy. Dopiero teraz zdecydowali się pokazać prehistoryczne zęby.

Przypominają afrykańskie odkrycia, które są o cztery lub pięć milionów lat młodsze niż te znalezione w Eppelsheim - powiedział niemieckim mediom Herbert Lutz, dyrektor Muzeum Historii Naturalnej w Moguncji.

 

M.N.o2.pl, Twitter

OSTATNIE
Najnowsze

ŚWIDNIK 10/11/2017, WARSZAWA 11/11/2017, KRAKÓW 12/11/2017
Niedziala, 29.10.2017 godz. 11:00-16:00 PGE Narodowy - brama nr 2


DołączProgramy