17 lutego 2018 19:11

Rzecznik Episkopatu Polski mocno w komunikacie: Aborcja naprawdę w żadnym przypadku nie jest OK

Wysokie obcasy, GW, Aborcja jest OK, ks. Paweł Rytal-Andrianik, aborcja, okładka dodatku GW, Polska, Republika, Episkopat Polski
episkopat.pl

"Aborcja w żadnym przypadku nie jest OK. To życie jest wartością, szczególnie w jego początkowym etapie" - napisał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik w komunikacie Episkopatu Polski. Wystosowany został jako odzew ws. proaborcyjnej kampanii pod hasłem "Nie jesteś sama".

Na początku lutego w sześciu miastach Polski – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach – ruszyła kampania billboardowa tzw. środowisk pro-choice pod hasłem „Nie jesteś sama”.  Zdjęcie okraszające okładkę dodatku "Wysokie obcasy" przedstawia trzy kobiety z koszulkami, na których napisane jest "Aborcja jest ok". Wszystko to z dopiskiem "Statystycznie 1 z 3 twoich znajomych miała aborcję. Nie jesteś sama". Organizatorki kampanii to "Kobiety w Sieci" oraz "Aborcyjny Dream Team".

– Aborcja naprawdę w żadnym przypadku nie jest OK – podkreślił ks. Rytel-Andrianik.

"To życie jest wartością, szczególnie w jego początkowym etapie, gdy poczęty człowiek jest całkowicie bezbronny i potrzebuje szczególnej ochrony"- - podkreślono w komunikacie.

Rzecznik odniósł się też do burzy medialnej wokół całej sprawy. Twierdzi, że "prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest podstawowym i niepodważalnym prawem każdego człowieka”.

– To nie kwestia religii, światopoglądu czy osobistych przekonań, ale nauki. Ostatnio naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie odkryli, że serce dziecka zaczyna bić przed 20. dniem od poczęcia. Dzięki zaś badaniom USG 3D i 4D można obserwować ruchy dziecka w 10-12 tygodniu życia, można np. zobaczyć, że się uśmiecha. Dla rodziców jest to po prostu wzruszające - - mówił ksiądz.

Podkreślił, że niedopuszczalne jest "trywializowanie aborcji poprzez sprowadzanie jej do poziomu zwyczajnych życiowych czynności”.

– Przedstawianie aborcji w kolorowych barwach, w stylizacji budzącej skojarzenia z reklamami produktów codziennego użytku, jest czymś skandalicznym i narusza zasady etyki i moralności. Ofiarą aborcji jest nie tylko dziecko nienarodzone, ale także jego matka i ojciec, rodzeństwo, dziadkowie i cała rodzina – mówił.

Życie jest piękne od poczęcia! To wartość, która jednoczy ludzi na całym świecie, nie tylko katolików i chrześcijan - podsumował ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

amniezalezna.pl

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy