12 czerwca 2019 18:15

Rusiński prosto z USA! "To uwieńczenie procesu wzmocnienia i obecności wojsk amerykańskich w Polsce"

Duda, Trump, USA, Republika, Polska
Fot. Telewizja Republika

Ten dzień jest szczególny, gdyż jest uwieńczeniem procesu politycznego wzmocnienia i obecności wojsk amerykańskich w Polsce w ramach sojuszu NATO. To sprawa strategiczna dla Polski – powiedział Maciej Rusiński (szef klubów "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku) prosto ze Stanów Zjednoczonych dla Telewizji Republika.

Prezydent Andrzej Duda składa właśnie oficjalną wizytę w Waszyngtonie, gdzie spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Zgodnie z zapowiedzią szefa MON Mariusza Błaszczaka, Polska zamierza kupić 32 samoloty F-35. Maszyny mają przelecieć nad południowym trawnikiem przed Białym Domem – podaje CNN, powołując się na swoje źródła.  

– Jest to porozumienie, które – mam nadzieję – otworzy jak gdyby w jakimś sensie nowy rozdział w naszej współpracy militarnej, ale mam nadzieję także, że i na innych polach, bo tych porozumień podpisanych dzisiaj będzie kilka – podkreślił prezydent.

Czytaj więcej: Wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Oprócz pary prezydenckiej, pojawi się jeszcze niespodziewany gość... 

Wizytę Andrzeja Dudy w USA skomentował Maciej Rusiński. – Jest tu wiele organizacji. Przede wszystkim ten dzień jest szczególny, gdyż jest uwieńczeniem procesu politycznego wzmocnienia i obecności wojsk amerykańskich w Polsce w ramach sojuszu NATO. Jest to sprawa strategiczna dla Polski – podkreślił szef klubów "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku.

– Prezydent wyraził podziękowania ku zebranym, za to, że przyszli pod Biały Dom. Andrzej Duda podziękował za te wszystkie wysiłki, które trwały już od kilku lat.

pmbTelewizja Republika

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy