21 kwietnia 2017 18:19

Rosja: Zamach na siedzibę FSB w Chabarowsku. Są zabici

FSB, Chabarowsk, Zamach, Rosja
RIA NOVOSTI ARCHIVE, IMAGE #846846 / ANDREY STENIN / CC-BY-SA 3

Rosyjska agencja informacyjna Tass informuje o zamachu na siedzibę rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, do którego doszło dziś w Chabarowsku na wschodzie Rosji. W strzelaninie śmierć poniosły trzy osoby, w tym napastnik i funkcjonariusz FSB.

Około godziny 17.00 czasu lokalnego do siedziby FSB w Chabarowsku wszedł 18-letni mężczyzna i otworzył ogień do znajdujących się w budynku ludzi. Ofiarami napastnika padły dwie osoby – funkcjonariusz FSB oraz jeden z petentów. Sam napastnik został zastrzelony przez ochronę budynku.

Jak podaje Tass, powołując się na informacje FSB, wcześniej 18-letni napastnik zastrzelił również instruktora lokalnego klubu strzeleckiego, skąd ukradł karabin myśliwski oraz dwa pistolety. Według lokalnych władz, napastnik należał do stowarzyszeń neonazistowskich.

MADtass.ru

OSTATNIENajnowsze

26 czerwca 2017 gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w sali CTW 113 (Al. Racławickie 14)
W sobotę 17 czerwca w Warszawie odbędzie się IV Chrześcijański Kongres Społeczny. Inicjatorem kolejnej już edycji Kongresu jest Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, poseł do Parlamentu Europejskiego.


DołączProgramy