21 kwietnia 2017 18:19

Rosja: Zamach na siedzibę FSB w Chabarowsku. Są zabici

FSB, Chabarowsk, Zamach, Rosja
RIA NOVOSTI ARCHIVE, IMAGE #846846 / ANDREY STENIN / CC-BY-SA 3

Rosyjska agencja informacyjna Tass informuje o zamachu na siedzibę rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, do którego doszło dziś w Chabarowsku na wschodzie Rosji. W strzelaninie śmierć poniosły trzy osoby, w tym napastnik i funkcjonariusz FSB.

Około godziny 17.00 czasu lokalnego do siedziby FSB w Chabarowsku wszedł 18-letni mężczyzna i otworzył ogień do znajdujących się w budynku ludzi. Ofiarami napastnika padły dwie osoby – funkcjonariusz FSB oraz jeden z petentów. Sam napastnik został zastrzelony przez ochronę budynku.

Jak podaje Tass, powołując się na informacje FSB, wcześniej 18-letni napastnik zastrzelił również instruktora lokalnego klubu strzeleckiego, skąd ukradł karabin myśliwski oraz dwa pistolety. Według lokalnych władz, napastnik należał do stowarzyszeń neonazistowskich.

MADtass.ru

OSTATNIENajnowsze

Family Travel Festival to pierwsze, tak duże spotkanie mieszkańców Szczecina z podróżami. Organizatorzy chcą pokazać, że świat można zwiedzać również z małymi dziećmi. Wśród prelegentów będą podróżujące rodziny, grupy przyjaciół, dzieci i samotni zdobywcy najdalszych zakątków naszego globu.
W kinach od 18 sierpnia


DołączProgramy