14 lutego 2018 19:21

Roman Giertych składa powiadomienie do prokuratury na Cezarego Gmyza!

Cezary Gmyz, Roman Giertych, twitter
Telewizja Republika

Roman Giertych przesłał do niemieckiej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dziennikarza Cezarego Gmyza.

– Dziś wysyłam do niemieckiej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez korespondenta TVP, który z terytorium Niemiec (gdzie pracuje) namawiał do zabicia mnie. Właśnie pan Cezary rozpoczął przygodę swego życia – napisał na Twitterze Roman Giertych.

Przypominamy, że chodzi o Tweet Gmyza o treści – Giertych do wora, wór do jeziora – co było komentarzem wobec wpisu Giertycha na temat książki „Kroniki Dobrej Zmiany”.

– Nawoływanie do morderstw jest skrajnym przykładem mowy nienawiści. Tym bardziej bulwersującym, że w sprawie prowadzonej przez prokuraturę odnośnie ujawniania nagranych taśm będę reprezentował w sądzie moich klientów m.in. przeciwko red. Gmyzowi i on o tym doskonale wie. Nadto w zeszłym tygodniu moja kancelaria reprezentowała osobę, która została pomówiona przez red. Gmyza i wytoczyła sprawę przed Sądem Okręgowym w Warszawie – dodał Giertych na Facebooku.

Cezary Gmyz pełni obecnie funkcję korespondenta TVP w Berlinie. 

 

kosTelewizja Republika

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy