30 grudnia 2017 17:57

Robert Kubica doceniany na całym świecie. Zwyciężył w kategorii "powrót roku"

F1, Formuła, robert kubica, Sky Sports, powrót roku, sport, Polska, świat, Republika
motorsport.com

Dziennikarze popularnego "Sky Sports" zdecydowali się wyróżnić Roberta Kubicę. Brytyjski serwis podsumowując kończący się rok w Formule 1, nagrodził polskiego kierowcę w kategorii "powrót roku".

– Cały czas nie wiemy, czy ostatecznie znajdzie się w F1 w przyszłym sezonie, ale Robert Kubica w tym roku zaszedł bardzo daleko, biorąc pod uwagę wydarzenia sprzed sześciu lat, kiedy to jego ramię zostało częściowo amputowane po wypadku w rajdzie samochodowym. To bez wątpienia jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w tym roku - argumentowali swoją decyzję dziennikarze.

Tytuł kierowcy roku zgarnął Lewis Hamilton, który po raz czwarty triumfował na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Według rankingu serwisu, najlepsze wyścigi to GP Hiszpanii oraz GP Belgii. Najbardziej dramatycznym momentem okazała się kolizja Sebastiana Vettela z Maksem Verstappenem i Kimim Raikkonenem podczas rywalizacji w Singapurze.

Powrót Roberta Kubicy do najbardziej prestiżowej serii wyścigowej globu stoi wciąż pod znakiem zapytania. Rok zakończył testami ogumienia Pirelli odbywającymi się w Abu Zabi, gdzie testował wspólnie z Williamsem, który wciąż rozważa zatrudnienie go w charakterze etatowego kierowcy na przyszły sezon. Decyzja ma zapaść w styczniu - głównym konkurentem Polaka jest Siergiej Sirotkin.

amsport.onet.pl

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy