7 maja 2019 17:55

"Może chcecie pofiglować trochę z wizerunkiem Mahometa?". Ziemkiewicz idzie za ciosem i sugeruje promocje w zakładzie pogrzebowym

Rafał Ziemkiewicz, ataki na Kościół, Mahomet, Polska, Republika
Telewizja Republika

Skandaliczne słowa Leszka Jażdżewskiego stały się przyzwoleniem dla wszelkiej maści zagorzałych przeciwników Kościoła. Od kilku dni w całej Polsce odnotowywane są incydenty profanacji parafii czy wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Rafał Ziemkiewicz, w typowym dla siebie, ironicznym stylu, wytknął hipokryzję "ateistów".

Dziś odnotowano kolejne akty oplakatowania obiektów kościelnych wizerunkami Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Doszło do nich m.in. w Warszawie i Wrocławiu. W ostatnich dniach na łamach portalu również informowaliśmy o podobnych aktach w całej Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sprofanowano kwidzyński kościół w święto Królowej Polski. "Sprawca musiał kierować się nienawiścią"

Kolejni prowokatorzy pod kościołem Mariackim w Krakowie. Happening nie zgromadził tłumów...

Publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz wytknął zagorzałym wrogom Kościoła, że -chcąc manifestować pogardę wobec religii- ograniczają się wyłącznie do świętych symboli chrześcijaństwa. Cóż... w nieco przewrotnym stylu.

 

 

amTwitter/ Rafał A. Ziemkiewicz

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy