13 lutego 2018 7:35

Przywódca Państwa Islamskiego został ciężko ranny

terrorysta, państwo islamskie, Abu Bakr al-Bagdadi, Syria, Irak, Iran, Blisko Wschód, Islam, świat, USA
Wikimedia

Przywódca dżihadystów Abu Bakr al-Bagdadi został ciężko ranny po jednym z nalotów na terytorium Iraku i nie jest w stanie samodzielnie chodzić.

Terrorysta ukrywa się przy pomocy swoich stronników w północno-wschodniej części Syrii, gdzie jest poddawany leczeniu.


Amerykańska stacja CNN już wcześniej informowała, powołując się na źródła amerykańskiej administracji, że przywódca dżihadystów został ranny w trakcie nalotu w pobliżu syryjskiej Ar-Rakki w maju ubiegłego roku.

Zdaniem amerykańskiej stacji al-Bagdadi z powodu odniesionych obrażeń musiał zrezygnować z przewodzenia państwem Islamskim na okres przynajmniej pięciu miesięcy. Nie jest też jasne, czy ranny lider wrócił do przewodzenia samozwańczemu kalifatowi.

W lipcu 2014 roku Abu Bakr al-Bagdadi ogłosił w Mosulu powstanie kalifatu na opanowanych przez dżihadystów obszarach Iraku oraz Syrii. Przywódca terrorystów pozostaje nieuchwytny i z powodzeniem ukrywa się od ponad sześciu lat. Stany Zjednoczone wyznaczyły za niego nagrodę w wysokości 25 mln dolarów.

niezależna.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy