22 maja 2019 17:33

Prymas: Rada Stała KEP podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania

KEP, Prymas, Kościół, pedofilia, SEKIELSKI
pixabay.com

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski podjęła pracę nad systemowa odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych – powiedział w środę prymas Polski abp Wojciech Polak.

"Zwołana przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (...), Rada Stała przede wszystkim rozpoczęła, podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych i na sytuację, którą w tej chwili przeżywamy; także tę sytuację, której świadectwo otrzymaliśmy w filmie pana Sekielskiego" – powiedział prymas.

 

Przekazał, że w czasie Rady Stałej KEP zostało zatwierdzone "słowo biskupów do wiernych +Wrażliwość i odpowiedzialność+", które zostanie odczytane w najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach.

 

Omówienie dalszych działań Kościoła w Polsce w sprawie ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych było głównym tematem środowych obrad Rady Stałej KEP.

M.N.MEDIA, IAR, tvp.info

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy