13 września 2017 7:51

Prof. Krasnodębski mocno o migracji: Idea, że Europa może przyjąć miliony imigrantów to mrzonka!

prof zdzisław krasnodębski, migracja, imigranci, przyjmowanie imigrantów, Europa, mrzonka, idea

Wczoraj w Parlamencie Europejskim podczas debaty nt. rozwoju sytuacji w kwestii migracji, w której udział wzięła szefowa unijnej dyplomacji Federika Mogherini, głos zabrał europoseł EKR, profesor Zdzisław Krasnodębski.

Polski polityk wyraził zadowolenie ze słów wysokiej przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. "Wynika z nich, że Unia Europejska wreszcie zrozumiała, że pomagać trzeba przede wszystkim na miejscu i że należy efektywnie bronić granic zewnętrznych" – mówił europoseł PiS. Zdaniem profesora Krasnodębskiego na taką formę pomocy wszystkie kraje UE są gotowe.

 

"Natomiast idea, że Europa może przyjąć miliony imigrantów bez wywołania katastrofy politycznej i społecznej w Europie jest niebezpieczną mrzonką" – podkreślał Zdzisław Krasnodębski. W opinii europosła to państwa członkowskie, nikt inny, mają prawo decydować o napływie imigrantów na ich terytorium i to wolne społeczeństwa europejskie mogą decydować o swoim składzie etnicznym i religijnym.

smeuropaparl.europa.eu

OSTATNIENajnowsze

XXVI Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018
Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.


DołączProgramy