12 sierpnia 2017 19:54

Prezydent Duda o tragedii w Suszku: Wiadomość o tym dramacie wywołuje mój głęboki smutek i żal

Andrzej Duda, suszek, harcerze, obóz w suszku, nawałnice
Fotomag/Gazeta Polska

Prezydent Andrzej Duda wystosował list do rodzin harcerzy obecnych na obozie w Suszku, W nocy, wskutek nawałnicy, zginęły dwie uczestniczki obozu – 13- i 14-letnia druhna Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

„Na ręce przewodniczącego ZHR, druha Grzegorza Nowika, w poczuciu głębokiej solidarnosci z rodzinami ofiar i poszkodowanych w nawałnicy na obozie harcerskim w Suszku, przekazuję wyrazy współczucia” - napisał prezydent, będący również Protektorem nad Ruchem Harcerskim w Polsce i poza Granicami Kraju.

„Wiadomość o dramacie, który się wydarzył, wywołuje mój głęboki smutek i żal. Nie sposób wyobrazić sobie, jak wielki ból odczuwają w tym momencie bliscy uczestników obozu” - czytamy w prezydenckim liście. „W myślach i żałobie łączę się zwłaszcza z rodzinami dwóch harcerek, które tragicznie zginęły ubiegłej nocy. W tych dramatycznych chwilach zapewniam wszystkich Państwa o mojej modlitwie. Wszystkim poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia” - dodał Andrzej Duda.

Na skutek nawałnicy śmierć poniosły dwie uczestniczki obozu w Suszku niedaleko Chojnic, a ponad 20 innych obozowiczów zostało rannych.

MADprezydent.pl, telewizjarepublika.pl

OSTATNIENajnowsze

3 koncerty pt. „Sto żartów na stulecie” w Dobrym Miejscu
23 lutego w Wilnie


DołączProgramy