16 maja 2019 9:40

Premier ucina wszelkie spekulacje: NIE BĘDZIE ŻADNEGO TESTU PRZEDSIĘBIORCY

premier, Morawiecki, Kopcińska, test przedsiębiorcy, przedsiębiorca, spekulacje
Adam Guz/KPRM

Nie będzie tak zwanego testu przedsiębiorcy. Deklarację w tej sprawie złożyła w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Wątpliwości w tej sprawie rozwiał również sam premier przed wylotem do Brukseli.

 

Od kilku miesięcy media donosiły o pracach w ministerstwie finansów nad stworzeniem takiego testu. Jego wprowadzenie oznaczałoby wyższe podatki mikroprzedsiębiorców, którzy świadczą usługi tylko dla jednego podmiotu i wystawiają jedną fakturę w miesiącu. Joanna Kopcińska zaprzeczyła tym doniesieniom. 

- Chcę uspokoić polskich przedsiębiorców: żadnego testu nie będzie. To, co pojawia się w prasie, to są informacje nieprawdziwe - podkreśliła Joanna Kopcińska.

O sprawie napisał na Twitterze także premier Mateusz Morawiecki, ucinając wszelkie spekulacje na ten temat.

 

PRtwitter, IAR

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy