18 marca 2018 10:30

Premier Morawiecki odbędzie dziś ważną rozmowę z Theresą May. Na jaki temat?

May, Morawiecki, Skripal, NATO, Rosja
twitter

Premier Mateusz Morawiecki odbędzie dziś rozmowę z szefową brytyjskiego rządu Theresą May. Głównym tematem, ma być użycie broni chemicznej przeciwko Skripalowi oraz reakcja NATO na rosyjskie działania.

 

Rzecznik Prasowy Rządu poinformowała, że dziś dojdzie do ważnej rozmowy telefonicznej Polskiego premiera.

- Premier Mateusz Morawiecki odbędzie o 13 rozmowę telefoniczną z PM Theresą May. Tematem będzie między innymi atak z użyciem broni chemicznej w Salisbury i reakcja NATO w kontekście rosyjskich działań - poinformowała na Twitterze Kopcińska.

 

 

Trujący środek bojowy, który otruł byłego szpiega Sergieja Skripala i jego 33-letnią córkę Julię, został podłożony w jej walizce przed wylotem z Moskwy – podała gazeta „Telegraph” powołując się na źródła w wywiadzie.

Skripal jest byłym pułkownikiem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, sądzonym w Rosji za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii, który został w 2006 roku skazany na 13 lat więzienia za przekazywanie od lat 90. Brytyjczykom danych na temat działających w Europie rosyjskich agentów. W 2010 roku został ułaskawiony i objęty wymianą czterech rosyjskich więźniów na 10 szpiegów przetrzymywanych przez amerykańskie Federalne Biuro Śledcze.

Wszystkie kraje europejskie i NATO wskazują na odpowiedzialność Rosji za zamach na Skripala. Kreml zaprzecza tym oskarżeniom.

 

 

 

PRtwitter

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy