12 czerwca 2019 18:39

Posłowie PO próbują paraliżować działanie podkomisji smoleńskiej!

Polska, Telewizja Republika, Smoleńsk, podkomisja, PO, Platforma Obywatelska
/ Filip Blażejowski/Gazeta Polska

– – W dniu 12 czerwca br. na skutek działań posłów Platformy Obywatelskiej zamknięte posiedzenie Sejmowej Komisji Obrony Narodowej nie odbyło się - przekazała Telewizji Republika - sekretarz podkomisji Marta Palonek.

– Podczas planowanego posiedzenia Przewodniczący Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego
miał przedstawić zakres prac zrealizowanych po kwietniu 2018 roku. Materiały Podkomisji zawierają dane dokumentujące fakt eksplozji, co znajduje odzwierciedlenie w charakterze ran oraz zniszczeniu i rozmieszczeniu ciał ofiar na wrakowisku. Posłowie PO zawnioskowali o jawność posiedzenia. Z przyczyn etycznych i prawnych Przewodniczący Antoni Macierewicz uznał za niemożliwe zaprezentowanie tych danych na otwartym posiedzeniu - poinformowała Telewizję Republikę sekretarz podkomisji Marta Palonek. 

– Wyniki prac Podkomisji są unikatowe, podobne bowiem nie były przeprowadzone ani przez komisję MAK, ani przez komisję Jerzego Millera, ani przez prokuraturę i przesądzają o badaniu przyczyn tragedii smoleńskiej. Wnioski z tych badań zostaną opublikowane
w raporcie końcowym - napisała. ASTelewizja Republika

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy