Polskie Orlęta na Kresach

23 stycznia, 2018 09:59

Zbiórka prowadzona w terminie 15 stycznia 2018 r. – 30 czerwca 2018 r. na terenie Rzeczpospolitej Polskiej

Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae, którego celami są m.in. propagowanie oraz rozwijanie patriotyzmu, wzbudzanie dumy z tradycji i dorobku Polski, w terminie 15 stycznia 2018 r. – 30 czerwca 2018 r. prowadzi  na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zbiórkę publiczną „Polskie Orlęta na Kresach”. Filii Patriae zbiera nowe rzeczy (plecaki, piórniki, kredki, długopisy, zeszyty, książki i inne pomoce szkolne) oraz pieniądze za które zostaną zakupione ww. rzeczy dla polskich szkół na Białorusi oraz na Ukrainie, z planowanym finałem akcji w Grodnie (maj 2018 r.) oraz we Lwowie (lipiec 2018 r.). Ww. zbiórka publiczna została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i otrzymała numer 2018/91/OR.

„Polskie Orlęta na Kresach” są kolejna edycją zbiórki publicznej, która w 2017 r. została przeprowadzona pod nazwą „Polskie Orlęta na Białorusi". Zbieraliśmy pomoce szkolne dla polskich uczniów z Grodna oraz Grodzieńszczyzny, które stanowiły wyprawkę szkolna na początek nowego roku szkolnego. Finał zbiórki publicznej „Polskie Orlęta na Białorusi” odbył się w Grodnie w dniach 29-30 lipca 2017 r. w siedzibie Polskie Macierzy Szkolnej.

NajnowszePopularne

Patronaty
Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy