11 lutego 2018 11:20

Polska para prezydencka w Pjongczangu. ZOBACZ FOTORELACJĘ

IGRZYSKA OLIMPISJKA, pjongczang, para prezydencka, Andrzej Duda, Polska
Twitter/jakub szymczuk KPRP

Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili wioskę olimpijską w Pjongczangu. W sobotę spotkali się z członkami polskiej reprezentacji olimpijskiej.

Prezydent Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkali się z polskimi sportowcami w wiosce olimpijskiej w Pjongczangu. Prezydent życzył biało-czerwonym sukcesów i pozował do zdjęć z zawodnikami i członkami ekipy.

apara_670

Zimowe Igrzyska Olimpijskie przyciągają miliony ludzi przed telewizory. Tylko nieliczni mają możliwość oglądania ich na żywo. Do tego grona zalicza się para prezydencka.

para_w_tresc_670

Na parę prezydencką czekała kilkudziesięcioosobowa grupa członków polskiej reprezentacji olimpijskiej. Znaleźli się w niej przedstawiciele m.in.: łyżwiarstwa figurowego, bobslejów, saneczkarstwa i biegów narciarskich. Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev przekazali parze prezydenckiej specjalną mapę świata. W spotkaniu udział wzięli również: Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, Ambasador RP w Seulu Piotr Ostaszewski, minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, członkini MKOl Irena Szewińska oraz sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński.

para_2_670

Andrzej Duda wraz z małżonką w piątek wieczorem czasu miejscowego wzięli udział w ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich na stadionie olimpijskim w Pjongczangu.

parka_670

Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia z kilkudziesięcioosobową grupą członków polskiej reprezentacji olimpijskiej. Prezydent życzył biało-czerwonym sukcesów.

 para_3_670

M.N.prezydent.pl, Telewizja Republika, wprost.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy