13 stycznia 2018 12:20

Polska delegacja udała się do Jordanii. Briefing minister Kempy tuż przed odlotem

Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej, polska delegacja, Jordania, obozy dla uchodźców, Polska, świat, Republika
twitter.com

– Podstawowym celem wizyty w Jordanii jest dokładne rządowe rozeznanie co do zakresu i formy pomocy - mówiła Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej, tuż przed wylotem. Polska delegacja ma tam odwiedzić dla obozy dla uchodźców.

– Podstawowym celem, jaki chcemy osiągnąć, jest bardzo dokładne rządowe rozeznanie co do zakresu i formy pomocy, w tej chwili najbardziej potrzebnej na miejscu - mówiła podczas briefingu.

Poza zapoznaniem się z sytuacjami w obozach, minister spotka się również w z ambasadorem UE w Jordanii Andrea Fontaną, dyrektorem biura UNICEF w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Geertem Cappelaerem, reprezentantem UNICEF w Jordanii Robertem Jenkinsem i ministrem ds. planowania i współpracy międzynarodowej Jordanii Imadem Fakhourym.

Wszelkie działania mają zapobiec sytuacji, w której Jordańczycy zmuszeni byliby do podjęcia decyzji o wyemigrowaniu do krajów południowej Europy.

amradiomaryja.pl

OSTATNIENajnowsze

PREMIERA: 12 stycznia 2018 r.
21.01.2018, godz. 17:00, Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki.


DołączProgramy