11 stycznia 2019 21:37

PO PROSTU CUD! Gałąź przebiła mu klatkę piersiową. Milimetry od serca [WIDEO]

GAŁĄŹ, serce, operacja, szpital
Twitter

To była wyjątkowo skomplikowana operacja. „Ostry patyk wbił się w pobliżu ważnych narządów, płuc, serca i wątroby” – opowiada chirurg dziecięcy. Indyjscy lekarze uratowali życie kilkuletniemu chłopcu, który nabił się na gałąź, spadając z drzewa.

Wypadek wyglądał dramatycznie. 8-letni chłopiec wspiął się na drzewo, by zerwać śliwki dla swojej młodszej siostry. Niestety nagle stracił równowagę, spadł i nadział się na gałąź, która przebiła jego ciało na wylot. Co ciekawe, przed wezwaniem pomocy zdążył jeszcze odprowadzić siostrę do domu.

 

Patyk o długości 52 cm został usunięty przez chirurgów z jednego z indyjskich szpitali. Jak relacjonują lekarze, pacjent miał tylko kilka złamanych żeber i zranione płuca.

Gałąź ominęła serce zaledwie o kilka milimetrów, wątroba również nie uległa uszkodzeniu - mówi dr Shashi Shankar Sharma, chirurg dziecięcy.

Dziecko przebywa na obserwacji na oddziale intensywnej opieki medycznej.

M.N.twojezdrowie.rmf24.pl

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy