7 marca 2018 19:08

Papież Franciszek pobłogosławił polskiej inicjatywie. "To dla nas historyczny moment"

Watykan, Rzym, audiencja, Ojciec Święty, papież Franciszek, Caritas Polska, rodzina rodzinie, Syria, Polska, świat, Republika
pl.radiovaticana.va

W środowej audiencji generalnej Papież Franciszek pozdrowił, obecnych w Watykanie, wolontariuszy Caritas Polska, którzy przybyli do Rzymu wraz z Syryjczykami zamieszkałymi w Polsce. Ojciec Święty docenił wspólny wysiłek na rzecz ofiar konfliktu zbrojnego w Syrii. Caritas Polska oraz wszyscy darczyńcy programu "Rodzina Rodzinie" podkreślają, że to dla nich historyczny moment.

Podczas audiencji obecny był ks. Marek Dec, zastępca dyrektora Caritas Polska oraz Syryjczycy, którzy, po traumie w swoim państwie, odnaleźli schronienie w Polsce. Udział wzięli też młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Tymowej z województwa małopolskiego.

Papież serdecznie wszystkich przywitał, po czym zwrócił się bezpośrednio do polskich wolontariuszy i ich syryjskich towarzyszy.

– Wielkopostny czas w szczególny sposób zbliża nas do tajemnicy zbawczej ofiary Chrystusa. Dokonała się ona raz jeden w historii, ale uobecnia się w każdej Eucharystii, którą sprawujemy – mówił Franciszek.

 

Program pomocy ofiarom wojny w Syrii „Rodzina Rodzinie”, prowadzony przez Caritas Polska, jest bardzo prosty, a zarazem unikatowy na skalę światową. Polska rodzina pomaga wybranej rodzinie syryjskiej, wpłacając na jej rzecz środki finansowe. Każdy może zostać darczyńcą. Aby włączyć się w pomoc, można zadeklarować jednorazową kwotę lub udzielać regularnego wsparcia przez pół roku, wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA.

 

amtvp.info, twitter.com





OSTATNIE



Najnowsze













6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.






Dołącz



Programy