18 marca 2018 14:14

Papież Franciszek: Krzyż to nie ozdoba ani dodatek do ubrania

papież, krzyż, franciszek o znaczeniu krzyża
pixaby

Papież Franciszek powiedział, że krzyż nie jest "przedmiotem ozdobnym ani dodatkiem do ubrania, lecz znakiem religijnym". - Trzeba go kontemplować i zrozumieć - podkreślił Papież

W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek, zachęcił wiernych do refleksji na temat tego, jak patrzą na krzyż.

- Jak na dzieło sztuki, by zobaczyć, czy jest piękne czy nie? A może patrzę w głąb, w rany Chrystusa, aż do Jego serca – pytał papież.

"Nie zapominajcie: patrzeć na krzyż, ale patrzeć w głąb" nawoływał Franciszek.

Papież powiedział zgromadzonym, że Jezus musiał umrzeć, by wykupić ludzi z niewoli grzechu i dać im nowe życie pojednane w miłości. Przypomniał, że wierzący muszą przyswoić sobie prawo paschalne utraty swojego życia, by otrzymać nowe, wieczne życie.

Papież Franciszek powiedział, że utrata życia oznacza zwrócenie uwagi w większym stopniu na potrzeby innych niż na własne.

- Spełnianie z radością uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy cierpią na ciele i duszy, jest najbardziej autentycznym sposobem na życie Ewangelią, jest niezbędnym fundamentem do tego, by nasze wspólnoty wzrastały w braterstwie i wzajemnej akceptacji - mówił papież Franciszek.

 

PRmedia, twitter, niezależna.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy