13 września 2017 14:36

Odlot Szwedów na maksa! Będą edukować imigrantów z ... seksualności!

Szwecja, szwedzi, edukacja seksualna, imigranci, seks, absurd, odlot

Ministerstwo ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich w Szwecji wydało specjalny przewodnik po seksualności, skierowany do przebywających w kraju imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Według urzędników niniejsza broszura przyczyni się do zmniejszenia liczby gwałtów i napaści seksualnych ze strony przybyszów.

Rząd szwedzki jest niezwykle wyrozumiały dla imigrantów, zamiast karać i odsyłać ich do rodzinnych krajów za popełnione przestępstwa, Szwedzi postanowili wyciągnąć rękę niosąc kaganek zachodniej oświaty seksualnej. Chodzi o to, by imigranci dowiedzieli się na przykład, że w Europie kobieta ma prawo odmówić seksu. Przewodniki przeznaczone są również do pomocy osobom dorosłym, takim jak pracownicy socjalni i rodziny zastępcze, które mają kontakt z młodymi migrantami. Broszura opisuje i daje wskazówki, w jaki sposób rozmawiać z przybyszami o seksie, dojrzałości płciowej i mowie ciała. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć tematu dotyczącego różnorodności i równości płci oraz praw LGBTQ.

Lena Nyberg, dyrektor generalna Młodzieży i Spraw Obywatelskich, tak tłumaczy decyzję o powstaniu przewodnika „Widzieliśmy ogromną potrzebę wśród nowo przybyłych młodych ludzi, aby zdobyć większą wiedzę i ogromną potrzebę zdobycia pomocy i wsparcia wśród dorosłych, by mówić o tych kwestiach. Gdy pochodzisz z kraju o innych poglądach i tradycjach, mogą wystąpić konflikty kulturowe, Z tego powodu, [imigranci] potrzebują pomocy i wsparcia w określeniu praw i obowiązków, które mają oraz jak to jest widziane w Szwecji. Jedna z wielu części tej dyskusji z młodymi dziewczętami i chłopcami, dotyczy tego, co jest dozwolone, a czego nie wolno robić”.

Według rządu ewentualne konflikty na tle seksualnym, czy tolerancyjnym powodowane są różnicami kulturowymi i poglądowymi. Zdaniem polityków rozwiązaniem problemów będzie debata i edukacja.

WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ

smswiato-podglad.pl

OSTATNIENajnowsze

XXVI Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018
Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.


DołączProgramy