6 września 2015 10:56

Obalono przewodniczącego "parlamentu" Donieckiej Republiki Ludowe

Doniecka Republika Ludowa, Parlament, Ukraina, konflikt na Ukrainie, wojsko, Andriej Purgin
twitter/@ChristopherJM

W tzw. Donieckiej Republiki Ludowe doszło do przewrotu politycznego, w wyniku którego dotychczasowy przewodniczący "parlamentu" Andriej Purgin został aresztowany, a jego miejsce zajął Denis Puszylin, który był przedstawicielem DRL w rozmowach grupy kontaktowej w Mińsku – podaje TVN24.

Jak podaje korespondent TVN24, pojawiające się po raz kolejny informacje o zmianie władzy w nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Donieckiej Republiki Ludowe tym razem zostały potwierdzone przez agencje informacyjne.

Zgodnie z informacjami rosyjskiej agencji Interfax, Andriej Purgin został aresztowany i nie jest już przewodniczącym Rady Ludowej DRL, a dotychczasowy szef aparatu administracyjnego "parlamentu" Aleksiej Aleksandrow jest poszukiwany przez służby DRL. Inne agencje poinformowały, ze Purign został zdymisjonowany na sesji Rady Ludowej.

Komentując zmiany w "parlamencie" DRL media podkreślają, że dymisja Purgina może oznaczać zwrot polityki republiki w kierunku wycofania się z pomysłu przeprowadzenia wyborów lokalnych bez porozumienia z Kijowem oraz nawet ewentualnego pomysłu przyłączenia DRL do Ukrainy.

Doniecka Republika Ludowa (DRL) i Ługańska Republika Ludowa (ŁRL) przeprowadziły w listopadzie zeszłego roku wybory parlamentów i szefów władz wykonawczych. Wcześniej władze tych dwóch zbuntowanych regionów odmówiły przeprowadzania na kontrolowanych przez siebie terytoriach wyborów do parlamentu Ukrainy, które w pozostałej części tego kraju odbyły się 26 października 2014 roku.


Czytaj więcej:

Rosyjski lider Donieckiej Republiki Ludowej żyje w luksusowej willi

zmTVN24, telewizjarepublika.pl

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy