10 maja 2019 12:17

Niemiecka minister sprawiedliwości szokuje: 8 maja 1945 r. to przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni

Katarina Barley, niemieckie Ministerstwo Sprawiedliwości, Niemcy, II wojna światowa, świat, historia, Republika
YouTube/ SPD

Minister sprawiedliwości niemieckiego rządu oraz publicznie deklarująca się feministka Katarina Barley "popisała" się specyficzną wiedzą nt. dziejów ubiegłego wieku. Na oficjalnym profilu na Twitterze niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zamieściło wypowiedź socjaldemokratycznej minister na temat zakończenia drugiej wojny światowej. Z wpisu można się dowiedzieć, że 8 maja to "przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni".

Niemiecka gazeta "Bild" przytacza wypowiedź Barley, która pojawiła się na oficjalnym profilu niemieckiego Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z 74. rocznicą zakończenia II wojny światowej.

"Nie tylko dla nas, Niemców, jest to dzień wyzwolenia" – twierdzi minister Barley. Do skandalicznej wypowiedzi z oburzeniem odniósł się "Bild".

 

Dziennik na swojej stronie internetowej wskazuje, że "8 maja 1945 r. weszła w życie kapitulacja III Rzeszy, która zakończyła rozpoczętą przez Niemców wojnę. Dziennik wymienia okupowane przez Adolfa Hitlera kraje: Polskę, Francję, Belgię, Holandię, Luksemburg, Bułgarię, Związek Radziecki, Danię, Norwegię, Albanię, Jugosławię, Włochy i Grecję".

 

amBild, Twitter, media

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy