11 lutego 2019 16:17

Nie udzielił potrąconemu pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany zmarł

Stary Zamość, Lubelskie, sprawca wypadku, pierwsza pomoc, policja, Polska, Republika
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com

Policja poszukuje kierowcy, który potrącił mężczyznę i odjechał, nie udzielając pomocy. Poszkodowany niedługo później zmarł. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Stary Zamość (Lubelskie).

"Dotychczas nie udało się ustalić sprawcy wypadku. Sprawdzane są zapisy monitoringu i wszelkie pozostawione ślady. Policjanci przypuszczają, jakim pojazdem poruszał się sprawca, nie ujawniamy tego dla dobra postępowania" – mówiła w poniedziałek rzecznik policji w Zamościu Dorota Krukowska-Bubiło.

Informację o leżących w rowie zwłokach policja otrzymała w niedzielę rano. Ustalona została tożsamość ofiary, jest to 36-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość.

Wstępne ustalenia pozwalają sądzić, że został potrącony przez samochód. Jego kierowca zbiegł, nie udzielając poszkodowanemu pomocy,

Policja zwraca się o pomoc. Apeluje do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, o kontakt z komendą w Zamościu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet 12 lat więzienia.

ammedia, lubelska.policja.gov.pl

OSTATNIENajnowsze

Trwa kampania honorowego krwiodawstwa „Niepodległą mamy we krwi", zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy (wydawcę m.in. Polski Zbrojnej) oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion.
6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca


DołączProgramy